افزایش انگیزه در یادگیری انگلیسی

چطور انگیزه را در یادگیری انگلیسی افزایش دهیم ؟

انگیزه یکی از مهمترین عامل ها در یادگیری زبان است. بچه ها با نگرش خوب نسبت به انگلیسی زمانیکه یادگیری رقابتی می شود به سختی کار میکنند و ادامه می دهند. امتحانات ما طوری طراحی شده اند که با ایجاد اعتماد به نفس مرحله به مرحله در بچه ها، آنها را با انگیزه کنیم .هدف ما آوردن یادگیری در زندگی است . با پوشش دادن یک سری موضوعات به زبان انگلیسی . موضوعاتی که بچه ها با آنها آشنا هستند و شکوفا کردن مهارت هایی که آنها برای دوست یابی، مطالعه و کارکردن نیاز دارند.

چه چیزی به بچه ها در یادگیری زبان انگیزه می دهد؟

دو دلیل عمده برای انگیزش وجود دارد:

 • یادگیری انگلیسی برای هدفی خاص ، برای مثال یافتن شغل، ورود به دانشگاه، مسافرت
 • یادگرفتن انگلیسی به دلیل لذت بردن از آن، خوش گذراندن و پیشرفت کردن

به نظر میرسد مورد دوم مؤثرترین شکل انگیزش باشد.

بچه ها زمانیکه تأثیر مثبت از افراد انگلیسی زبان و فرهنگ ها داشته باشند با انگیزه ترند. اگر آنها به موسیقی ، فیلم یا ورزش علاقه داشته باشند احتمال بیشتری وجود دارد که بخواهند زبان را یادبگیرند.

چه چیزی بچه ها را در سنین مختلف با انگیزه می کند؟

اساساً یکسان است .زبان آموزان در تمامی سنین زمانی انگیزه بیشتری بدست می آورند که ذاتاً با انگیزه شوند. به عبارت دیگر زمانیکه تجربه یادگیری لذت بخش، جالب و معنی دار باشد .

بچه ها اگر انگیزه بیرونی داشته باشند می خواهند که یاد بگیرند. مانند جایزه گرفتن برای نتایج خوب یا نیاز به انگلیسی برای تحصیلات دانشگاهی. اما همانطور که استیو جابز می گوید: تنها راه انجام کار بزرگ این است که عاشق کاری که انجام می دهی باشی.

والدین چطور می توانند انگیزه فرزند خود را تحت تأثیر قرار دهند؟

تحقیق نشان می دهد که نگرش والدین نسبت به تحصیل تأثیر قابل توجه ای برروی نگرش فرزندانشان نسبت به یادگیری دارد. اگر شما مشتاق یادگیری هستید احتمال بیشتری وجود دارد که فرزند شما هم مشتاق باشد. درست مثل هر مهارت دیگری، انگیزه می تواند تشویق و بهبود یابد.بچه ها زمانی با انگیزه می شوند که :

 • آنها فکر کنند که یادگیری فعالیتی جذاب و با مفهوم است.
 • به فرزندتان فرصتهای زیادی بدهید تا علایق و فعالیتهای مورد علاقه اش را در انلگلیسی کشف کند.هر تمرین یا کار زبانی که در خانه انجام میدهید اگر سرگرم کننده، متنوع، جالب توجه یا خلاقانه باشد به فرزند شما کمک خواهد کرد تا برای امتحاناتش خود را آماده کند و مهارتهای زبان انگلیسی خود را در شرایط طبیعی و دور از استرس کشف کند.
 • آنها باور کنند که فعالیت یادگیری می تواند با موفقیت انجام شود.
 • مهم است که فرآیندیادگیری در سطح مناسب انجام شود. اگر یادگیری خیلی راحت یا خیلی سخت باشد می تواند کسل کننده و مخرب باشد.
 • اولویت بندی های مختلفی برای چگونگی گرفتن اطلاعات در بچه ها وجوددارد. بعضی ها دوست دارند به توضیحات گوش دهند و بحث کنند. بعضی ها دوست دارند به تصاویر و نمودارها توجه کنند. بعضی دوست دارند بطور فعالانه سعی و خطا کنند و نوآوری داشته باشند. موفقیت انگیزه می سازد.
 • آنها کنترل بیشتری بر نحوه انجام فعالیت دارند.
 • این می تواند واقعاً انگیزه ای برای داشتن چندین انتخاب باشد و بچه ها را تشویق می کند که سخت تر کار کنند و کار خلاقانه بیشتری تولید کنند. همچنین به آنها کمک می کند که یادگیریشان را کنترل کنند و مسئول تصمیمات خودشان باشند.
 • آنها می توانند از افرادی که به آنها اهمیت می دند تأیدیه بگیرند.
 • بچه ها هم مثل همه دوست دارند که در همه چیز خوب باشند و می خواهند که والدینشان به آنها افتخار کنند، آنها را برای ایجاد حس موفقیت ستایش کنند و زمانیکه خطر را میپذیرند تشویقشان کنند.به آنها کمک کنند تا برای یادگیری ، اشتباهات را به فرصت تبدیل کنند.
 • شما می توانید از یک کار یا فعالیتی که فرزند شما از انجام دادن آن لذت می برد فیلم گرفته و آن را ذخیره کنید و یک تاریخی در تقویم مشخص کنید تا آن را دوباره انجام دهید .سپس دو کار را با هم مقایسه کنید و برروی یافته های فرزندتان تمرکز کنید. این روش خوبی است برای اینکه نشان دهد فرزندتان چطور در درسهایش موفق می شود.